Zaloguj do eBOK
 • Deklaracja dostępności
 • A-
 • A+
 • Zmień kontrast strony:

  Wyczyść

  Zasady dzierżawy

  Planujesz wydzierżawić grunt należący do m.st. Warszawy? Zapraszamy do zapoznania się z
  niezbędnymi informacjami.

  • Wypełnij wniosek o dzierżawę. Uwzględnij w nim informację o przeznaczeniu nieruchomości. Dołącz także mapę z zaznaczeniem terenu, który chcesz wydzierżawić.
  • Wniosek dostarcz do ZGN Śródmieście lub Administracji Domów Komunalnych, która opiekuje się tym terenem.
  • Zapoznaj się z zasadami wydzierżawiania nieruchomości oraz wzorem umowy dzierżawy.

  W związku z wejściem w dniu 30 stycznia 2020r. Zarządzenia zmieniły się zasady dzierżawy nieruchomości w celu dostosowania elementów architektonicznych istniejących budynków do ich potrzeb w postaci wykonania wind zewnętrznych, podjazdów dla osób niepełnosprawnych, dociepleń budynków, opasek wokół budynków, wiatrołapów oraz altanek śmietnikowych o charakterze trwałym przyległych do budynku wspólnoty mieszkaniowej.

  Realizacja inwestycji musi być poprzedzona trwałą regulacja praw do gruntu poprzez ustanowienie służebności gruntowej lub zastosowanie trybu bezprzetargowego określonego w art. 209a lub art. 37 ust. pkt 6 ustawy z dnia 21.08.199r. o gospodarce nieruchomościami. Wnioski w tej sprawie należy składać do Biura Mienia Miasta i Skarbu Państwa za pośrednictwem Wydziału Zarządzania Nieruchomościami w Dzielnicy Śródmieście.

  W przypadku inwestycji zrealizowanych przed wprowadzeniem ww. zmiany, ZGN będzie nadal wydzierżawiał grunty z zastrzeżeniem konieczności trwałej regulacji praw do gruntu w okresie obowiązywania umowy

  Masz pytania? Odpowiedzą na nie pracownicy Działu Nieruchomości, tel. 22 33 66 134, 22 23-12-226 lub 22 33-66-116.