Zaloguj do eBOK
 • Deklaracja dostępności
 • A-
 • A+
 • Zmień kontrast strony:

  Wyczyść

  Jak wynająć lokal

  Komunalny lokal użytkowy można wynająć w drodze konkursu ofert lub przetargu. Odpowiednie zakładki ze stosownymi informacjami są dostępne w menu obok. Po wygranym konkursie najemca podpisuje umowę najmu na okres wskazany w warunkach oferty przy opisie danego lokalu. W przypadku, gdy lokal dwa razy był w konkursie i na jego najem nie złożono ofert spełniających wymogi konkursu, może on zostać skierowany na listę lokali poza konkursem ofert. Lokale usytuowane w piwnicach i suterenach, mogą zostać umieszczone na takiej liście już po pierwszym postępowaniu konkursowym, w ramach którego nie zostały wynajęte.

  Więcej szczegółowych informacji dotyczących postępowań znajdą Państwo w zakładkach poświęconych odrębnie lokalom użytkowym i garażom.

  Jeśli chcesz wynająć lokal użytkowy, możesz wziąć udział w konkursie ofert lub przetargu.
  W tej ofercie znajdują się lokale, które niedawno zostały przekazane przez dotychczasowych Najemców / Użytkowników.

  Informacje o dostępnych lokalach, regulaminy postępowań na najem oraz wzory niezbędnych dokumentów znajdziesz na stronie Lokale użytkowe – Konkursy / Przetargi.

  Poza konkursem ofert można wynająć lokale użytkowe, które w konkursie ofert nie znalazły najemcy.


  Jak wynająć lokal poza konkursem ofert?

  1. Znajdź interesujący Cię lokal z oferty poza konkursem na stronie Aktualnie w ofercie.
  2.
  Zapoznaj się ze stanem technicznym lokalu – obejrzyj go kontaktując się z Administratorem z terenowego ADK, które opiekuje się budynkiem.
  3. Jeśli lokal spełnia Twoje oczekiwania, złóż ofertę na jego najem. W ciągu 7 dni od jej złożenia, oferty mogą składać także inni zainteresowani jego najmem.
  4. Lokal zostanie wynajęty oferentowi, który zaproponował najwyższą stawkę za najem.