Konkurs 41/2021
- StatusRozstrzygnięty
- Tryb wynajmuKonkurs
- Data ogłoszenia:13/10/2021
- Termin składania ofert:17/11/2021 16:00
- Data otwarcia ofert:18/11/2021 09:00
- Data konkursu ustnego:19/11/2021 10:00
Dokumenty
- Konkurs 41/2021 - ogłoszenie - regulamin
- Konkurs 41/2021 - zał 1a informacje o lokalach
- Konkurs 41/2021 - zał 1b informacje o lokalach wersja dla czytników
- Konkurs 41/2021 - zał 2a formularz oferty wersja do druku
- Konkurs 41/2021 - zał 2b formularz oferty wersja dla czytników
- Konkurs 41/2021 - zał 3 wzór umowy najmu
- Konkurs 41/2021 - zał 4 katalog grup działalności wraz z objaśnieniami i zasady/ograniczenia dotyczące prowadzenia działalności w lokalach użytkowych
- Konkurs 41 - Komunikat Komisji - wstępne wyniki
- Konkurs 41/2021 - Komunikat Burmistrza - ostateczne wyniki
Konkurs ustny – licytacja stawki czynszu odbędzie się w siedzibie ZGN Śródmieście przy ul. Szwoleżerów 5, w holu na parterze.
Harmonogram godzinowy licytacji, ustalony z podziałem na poszczególne lokale zostanie zamieszczony w dniu 18.11.2021 r. w tym miejscu.
UWAGA: Na licytację przybądź punktualnie, zabierz ze sobą dokument tożsamości i maseczkę.
Zapraszamy!
Zapraszamy 19 listopada 2021 r. na licytację czynszu w następujących godzinach:
10:00 ul. Ludna 3a
- Anna Davies
ul. Chmielna 20, ul. Złota 7,9, Al. Jana Pawła II 36 – brak ofert
ul. Chmielna 7 – jedna nieprawidłowa oferta
19.11.2021 r. – Komunikat Komisji – wstępne wyniki
25.11.2021 r. – Komunikat Burmistrza – ostateczne wyniki
Definicje/objaśnienia działalności:
HANDEL
• Kategoria obejmuje wykorzystanie lokalu na działalność handlową.
• Przykłady: sklep spożywczy, apteka, księgarnia, galeria.
• Wykluczenia: handel produktami powodującymi lub mogącymi powodować działania podobne do substancji psychotropowych lub odurzających, w szczególności tzw. „dopalaczami”.
GASTRONOMIA z możliwością przygotowywania posiłków na miejscu
• Kategoria obejmuje wykorzystanie lokalu na działalność gastronomiczną polegającą na przygotowywaniu posiłków i/lub podawaniu/dostarczaniu jej konsumentom.
• Przykłady: restauracja, pizzeria.
• W przyjętej klasyfikacji działalność rozrywkowa stanowi oddzielną kategorię (ta kategoria jej nie obejmuje).
GASTRONOMIA bez pełnej kuchni (tzw. mała gastronomia)
• Kategoria obejmuje wykorzystanie lokalu na działalność gastronomiczną polegającą na podawaniu gotowych posiłków, przekąsek, napojów lub sporządzonych po krótkim procesie obróbki. W swojej działalności Najemca nie korzysta z pełnego zaplecza kuchennego.
• Przykłady: kawiarnia, herbaciarnia.
• W przyjętej klasyfikacji działalność rozrywkowa stanowi oddzielną kategorię (ta kategoria jej nie obejmuje).
DZIAŁALNOŚĆ ROZRYWKOWA (np. escape room, klub, dyskoteka)
• Kategoria obejmuje wykorzystanie lokalu na działalność usługową rozrywkową tj. prowadzenie np. escape roomu, klubu, dyskoteki, jak również innych usług, skierowanych do dużych grup odbiorców.
• Prowadzenie lokalu o takim charakterze, wiąże się z obowiązkiem spełnienia dodatkowych wymogów w zakresie przepisów ppoż i dróg ewakuacyjnych, w stosunku do pozostałych działalności.
• Wykluczenia: punkty gier na automatach i gier na automatach o niskich wygranych.
DZIAŁALNOŚĆ OŚWIATOWA / EDUKACYJNA / SZKOLENIOWA (szkoły, kursy, szkolenia)
• Kategoria obejmuje wykorzystanie lokalu na działalność usługową związaną z prowadzeniem szkół, kursów, warsztatów.
• Jako że w ramach wykorzystania lokalu przewidziane jest jednoczesne przebywanie w pomieszczeniach większej grupy osób, kategoria ta wymaga spełnienia innych wymogów dot. przepisów ppoż i zapewnienia dróg ewakuacyjnych – zgodnie z wykorzystanie lokalu.
USŁUGI
• Kategoria obejmuje wykorzystanie lokalu na działalność usługową wyżej nie wymienioną np. usługi fryzjerskie, usługi fotograficzne.
• W ramach tej kategorii przyjmowane są oferty podmiotów planujących wykorzystanie lokalu m.in. na usługi księgowe, usługi adwokackie, przychodnie, poradnie, gabinety, itp. (działalności w ramach, których do lokalu w celu świadczenia usługi przychodzi klient).
•Wykluczenia: działalność hotelowa/hostelowa i miejsca noclegowe – wykluczone w budynkach, w których znajdują się lokale mieszkalne (ograniczenie to nie dotyczy lokali przeznaczonych do najmu wyłącznie na taką działalność); działalność promocyjna i informacyjna produktami powodującymi lub mogącymi powodować działania podobne do substancji psychotropowych lub odurzających, w szczególności tzw. „dopalaczami”.
BIURO
• Kategoria obejmuje biurowe wykorzystanie lokalu, w ramach której w lokalu przebywają pracownicy Najemcy, do biura nie przychodzą klienci podmiotu, bądź przychodzą sporadycznie pojedyncze osoby (np. kurier z przesyłką).
• Za działalność biurową w rozumieniu tego katalogu nie uznaje się działalności, w ramach których stale przychodzą klienci/kontrahenci na spotkania – gdyż zwiększa to rotację osób korzystających z dojścia do lokalu (najczęściej klatki schodowej).
• Ograniczenia w zawężającym stosowaniu definicji „biuro” w kategorii przeznaczeń, wynikają z konieczności ograniczenia rotacji osób w ciągach komunikacyjnych z powodu warunków ppoż.
MAGAZYN/ARCHIWUM
• Kategoria obejmuje wykorzystanie lokalu polegające na przechowywaniu ruchomości – bez stałego przebywania osób w lokalu.
• Z uwagi na usytuowanie komunalnych lokali użytkowych w bezpośrednim sąsiedztwie lokali mieszkalnych, a także warunki ppoż w budynkach, w których mieszczą się lokale komunalne – wykluczona jest możliwość przechowywania w lokalach o przeznaczeniu „magazyn/archiwum” m.in. substancji/materiałów łatwopalnych, butli gazowych.