Zaloguj do eBOK
 • Deklaracja dostępności
 • A-
 • A+
 • Zmień kontrast strony:

  Wyczyść

  Informacja dla obywateli Ukrainy

  W związku z rosyjską agresją zbrojną wobec Ukrainy obecnie do Polski przybywa coraz więcej uchodźców, który potrzebują pomocy.

  Polskie samorządy pomagają uchodźcom uruchamiając punkty informacyjne, dostarczając żywność i noclegi, a także organizując podstawową pomoc medyczną.

  Miasto Stołeczne Warszawa również przyłączyła się do tych działań. Zostały uruchomione punkty informacyjno-pomocowe, które świadczą pomoc m.in. w zakresie znalezienia noclegu.
  Zakres świadczonej przez Miasto Stołeczne Warszawa pomocy znajdziesz na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115  i Miasta Stołecznego Warszawy .

  W Dzielnicy Śródmieście został otwarty punkt pomocy Ukraińcom w OSiR Polna przy ul. Polna 7A. W punkcie tym zbierane są rzeczy dla uchodźców.
  Informacje o aktualnie najbardziej potrzebnych rzeczach znajdziesz na stronie Urzędu Dzielnicy Śródmieście  lub OSiR Polna.

  Ponadto wszelkie informacje dotyczące udzielanej uchodźcom pomocy na terenie Polski znajdziesz na stronie Urząd do Spraw Cudzoziemców gov.pl.