Zaloguj do eBOK
 • Deklaracja dostępności
 • A-
 • A+
 • Zmień kontrast strony:

  Wyczyść

  Pomieszczenia gospodarcze

   

  Pomieszczenia gospodarcze mogą służyć do przechowywania rzeczy i przedmiotów użytkowników budynku.
  Mogą je wynająć najemcy lub właściciele lokali mieszkalnych i użytkowych danego budynku oraz Wspólnota Mieszkaniowa z przeznaczeniem na cele gospodarcze.

  Chcesz wynająć pomieszczenie gospodarcze?

  1. Sprawdź w zakładce ”Pomieszczenia gospodarcze w oferie” czy jest oferta na pomieszczenie gospodarcze w Twoim budynku.
  2. Przed złożeniem oferty zapoznaj się ze stanem technicznym pomieszczenia gospodarczego. Obejrzyj pomieszczenie w towarzystwie Administratora z właściwego ADK, który opiekuje się budynkiem.
  3. Jeśli pomieszczenie gospodarcze spełnia Twoje oczekiwania, złóż ofertę na jego najem zgodnie ze wzorem.
  W ciągu 14 dni od złożenia pierwszego wniosku o wynajem pomieszczenia gospodarczego, oferty mogą składać także inni mieszkańcy i najemcy lokali. Informacja o dacie złożenia pierwszego wniosku oraz o terminie składania wniosków znajduje w wykazie pomieszczeń gospodarczych w opisie oferty.
  4. Pomieszczenie gospodarcze zostaje wynajęte oferentowi, który złożył prawidłowo wypełniony wniosek oraz zaproponował najwyższą stawkę za najem pomieszczenia.
  5. Umowa najmu zostanie zawarta na czas określony nie dłuższy niż trzy lata i po wpłacie kaucji zabezpieczającej terminowe uiszczanie czynszu i innych roszczeń Wynajmującego wynikających z umowy.

  Zasady najmu, wzór wniosku, umowy najmu oraz protokołu zdawczo-odbiorczego znajdują się obok w plikach do pobrania.

  Jeśli masz jeszcze pytania – odpowiedzą na nie pracownicy właściwej terenowa Administracji Domów Komunalnych. Dane kontaktowe z poszczególnymi ADK znajdziesz w zakładce „Kontakt”.